kde nás tiež nájdete
ki info e-mailom
kalendár aktivít
Január
2019
P U S Š P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
darujte nám online
ĎAKUJEME
Slovenský Asociácia Falun Gong a
Konzervatí­vny inštitút M. R. Štefánika

si Vá¡s dovoľuje pozvať na diskusiu na tému


Ná¡silné odbery orgánov v Čí­ne – založeny proti ľudskosti


Kedy: 20. marca 2014 (Štvrtok) od 17.00 hod.
Kde: Pálffyho palác, Zámocká ul. 47, Bratislava (lokalizácia podľa mapy tu)

Využite možností vypočuť si a diskutovať s kanadskím právnikom Davidom Matasom, ktorý sa dlhodobo venuje téme násilného odberu orgánov v Čí­ne a za svoje ľudskoprávne aktivity bol nominovaný na Nobelovu cenu mieru v roku 2010, najmä o jeho boji s praktikami totalitného režimu a s genocí­dou, ktorá sa deje v Čí­ne dnes.

Hostia diskusie:

David Matas, právnik, ľudskoprávny aktivista
Chian-Feng Huang, Hui-Chun Huang, Ming-Hui Chou a Hui-Hsien Yang, zástupcovia Taiwanskej asociácie pre medzinárodný dohľad nad orgánovými transplantáciami (TAICOT)
Radoslav Herda, občianske združenie Slovenský pacient
SÚVISIACE INFORMÁCIE:


Čína má druhý najvyäčší­ počet transplantácií­ vo svete. Na rozdiel od iných krají­n tam však väčšina transplantovaných orgánov pochádza od väzňov – väzňov svedomia. Srdce, obličku, rohovku, či pečeňˆ im odoberajú zaživa a bez použitia anestetí­k. Tieto zločny proti ľudskosti odhalili v roku 2006 kanadský­ právnici David Kilgour a David Matas. Zhrnuli ich v knihe Krvavá žatva: Zabíjanie Falun Gongu kvôli orgánom.

Európsky parlament schválil 12. decembra 2013 rezolúciu ohľadom odberov orgánov v Čí­ne. V tejto rezolúcii parlament odsúdil systematické, štátom schvaľované, násilné odbery orgánov väzňom svedomia, ktorý­ nedali svoj súhlas. Parlament vyzval na okamžitá ukončenie tejto praxe a odporúčal členskím štátom , aby verejne odsúdili zneuží­vanie v oblasti transplantácií­ orgánov v Čí­ne.

Cieľom diskusie je prezentácia dôkazov a zvýšenie povedomia o neľudských odberoch orgánov. V diskusii sa tiež zamyslí­me na tým, ako predí­sť tomu, aby boli odoberané násilie orgány a ako ochrániť tých, ktorý­ dostávajú transplantované orgány. Budeme radi, pokiaľ vznikne verejná diskusia na tému násilných odberov orgánov, zločinov ľudskosti, ktorých sa komunistický režim dopúšťajú v Čííne. Zločiny ľudskosti sú zločinmi voči všetkým ľuďom, vrátane ľudí­ na Slovensku. Pre politikov i verejnosť sa tak vytvára prí­ležitosť podporiť spravodlivý hlas v Číne a vo svete za ukončenie týchto zločinov.


9. október 2012

KI: Výzva na objasnenie pôvodu tiel vystavovaných v rámci The Human Body Exhibition v Bratislave

31. január 2007

David Matas a David Kilgour: Aktualizovaná správa o obvineniach z odoberania orgánov ľuďom v Čí­ne

21. november 2006

KI: Prednáška: David Kilgour: Najvčšie zločiny komunizmu dnes - násilné odbery orgánov v Čí­ne