kde nás tiež nájdete
ki info e-mailom
kalendár aktivít
Apríl
2018
P U S Š P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
darujte nám online
ĎAKUJEME
Domov Ivan Kuhn
Autori

Ivan Kuhn

31  článkov autora:

Európsky rok občanov na druhý pokus

19.2.2013  | Ivan Kuhn

dá sa, že inokedy nadmieru tvorivých bruselských úradníkov postihla kríza invenčnosti. Rok 2013 bol totiž vyhlásený za Európsky rok občanov. Podobne tematicky ladený európsky rok sme tu však mali len nedávno.

celý článok

Výzva na objasnenie pôvodu tiel vystavovaných v rámci The Human Body Exhibition v Bratislave

9.10.2012  | Ivan Kuhn

Vznikajú vážne pochybnosti o pôvode tiel, ktoré sú súčasťou výstavy „The Human Body Exhibition“ v Bratislave. Vystavované telá podľa uvedených správ môžu patriť ku zraniteľným skupinám v Číne - disidentom, politickým väzňom a praktizujúcim Falun Gongu

celý článok

List kubánskej veľvyslankyni k úmrtiu O. Payu

27.7.2012  | Ivan Kuhn

Dovoľte, aby sme Vaším prostredníctvom vyjadrili hlbokú a úprimnú sústrasť ľudu Kubánskej republiky k úmrtiu Vášho spoluobčana, významného disidenta a presvedčeného bojovníka za demokraciu a ľudské práva Oswalda Payu. Dovoľte nám zároveň vyzvať kubánsku vládu, aby okamžite prestala prenasledovať ľudí za slobodné a pokojné prejavovanie ich názorov a zatýkať ich.

celý článok

Papierová hlava neexistujúcej spoločnej politiky

19.10.2011  | Ivan Kuhn

Už prešli takmer dva roky, odkedy je barónka Catherine Ashton „vysokou predstaviteľkou Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku“. Patrí sa teda položiť si otázku, kam sa za toto obdobie posunula spoločná európska zahraničná politika a akú úlohu pri tom zohrala jej najvyššia predstaviteľka.

celý článok

Foto: profindpages.com

Lukašenkov nekonečný príbeh

26.2.2011  | Ivan Kuhn

Niektorí európski politici a analytici uverili, že Lukašenko sa zmenil a bude ochotný postupne sa vzdať svojej absolútnej moci. Mnohí z nich sa teraz tvária, akoby zásah moci do priebehu volieb a zásah proti opozícii po oznámení ich výsledkov bol nečakaný.

celý článok

Postoje slovenských občanov k nedemokratickým režimom a podpore demokracie a občianskych slobôd v zahraničí

9.12.2010  | Ivan Kuhn

KI dňa 9. decembra 2010 prezentoval výsledky aktuálneho prieskumu verejnej mienky zameraného na postoje slovenských občanov k nedemokratickým režimom a podpore demokracie a občianskych slobôd v zahraničí.

celý článok

Hodnotová zahraničná politika – sme „za vodou“?

8.12.2010  | Ivan Kuhn

Od súčasného ministra zahraničných vecí očakával aj trochu viac. Napríklad to, že vyzve čínsku vládu, aby prepustila Liou Siao-poa z väzenia, umožnila mu vycestovať do Nórska, aby si v Oslo mohol osobne prevziať ocenenie a zaručila mu aj bezpečný návrat domov do Číny.

celý článok

Povedie európska integrácia k dezintegrácii?

10.11.2010  | Ivan Kuhn

Eurobarometer hlási nárast miery nedôvery občanov k EÚ. Európski politici by sa nad týmito výsledkami prieskumu verejnej mienky mali vážne zamyslieť.

celý článok

Debata: Silný "Brusel" Slovensku neprospieva - áno či nie?

22.10.2010  | Ivan Kuhn

Dňa 21. októbra 2010 sa v priestoroch Nadácie Polis na Mariánskom nám. 31 v Žiline konala debata medzi analytikom KI Ivanom Kuhnom a politológom Eduardom Chmelárom na tému Silný "Brusel" Slovensku neprospieva - áno či nie?

celý článok

Európska solidarita ako nástroj propagandy

8.10.2010  | Ivan Kuhn

Slovenské „nie“ pôžičke Grécku nie je v rozpore s platnými mechanizmami solidarity v EÚ.

celý článok

Sviečka pre kubánskeho disidenta

2.3.2010  | Ivan Kuhn

Mám to šťastie, či nešťastie, že patrím ku generácii (generáciám) ktoré zažili socializmus. Teda presnejšie komunistickú diktatúru. Lebo režim ktorý tu vládol od roku 1948 do roku 1989 nebol ničím iným ako diktatúrou.

celý článok

Červení boľševici vs. ochrancovia ľudských práv

16.2.2010  | Ivan Kuhn

Predstavitelia súčasnej vládnej koalície, ku ktorým počítam aj prezidenta, majú zvláštnu zvrhlú záľubu vo vzájomnom navštevovaní sa s predstaviteľmi komunistických a iných diktatúr. Túto svoju záľubu dotiahli do takej dokonalosti, že si na tieto návštevy vyberajú aj dátumy nesúce v sebe istú symboliku.

celý článok

ÄŽalší červený pokémon na návšteve Slovenska

18.12.2009  | Ivan Kuhn

Nikoho nemohlo prekvapiť, keď po minuloročnej návšteve premiéra Fica vo Vietname máme tento týždeň na návšteve Slovenska prezidenta Vietnamskej socialistickej republiky.

celý článok

Videokomentár: Ako obchodovať s neslobodným Vietnamom?

17.12.2009  | Ivan Kuhn

Pozrite si videokomentár Ivana Kuhna, analytika KI, o otvorenom liste predstaviteľom Slovenskej vlády v súvislosti s návštevou Vietnamského prezidenta.

celý článok

Názory slovenských občanov na podporu demokracie a občianskych slobôd v zahraničí

9.12.2009  | Ivan Kuhn

KI dňa 9. decembra 2009 prezentoval výsledky aktuálneho prieskumu verejnej mienky zameraného na názory občanov Slovenskej republiky na slovenskú zahraničnú politiku a podporu demokratizácie vo svete.

celý článok

Ľudské práva v zahraničnej politike Európskej únie

5.11.2009  | Ivan Kuhn

EÚ je združením výlučne demokratických štátov, v ktorých sa uplatňuje vláda zákona, a ktoré v ústavách a zákonoch zaručujú svojim občanom široký okruh ľudských práv a občianskych slobôd. Je preto prirodzené, že od takéhoto združenia očakávame, že bude hodnoty demokracie, vlády zákona a ochranu ľudských práv a občianskych slobôd presadzovať aj mimo svojho územia.

celý článok

Ivan Gašparovič ako Bill Clinton a George W. Bush?

14.7.2009  | Ivan Kuhn

Možno v nasledujúcich desaťročiach" sa v Číne dočkáme aj niečoho iného ako potvrdzovanie čínskeho komunistického režimu, že doma" si bude robiť čo sa mu zachce.

celý článok

Videozáznam: Protest za ľudské práva v Číne

3.7.2009  | Ivan Kuhn

Pozrite si videozáznam a prečítajte popis diania a neadekvátneho konania polície na Hodžovom námestí dňa 18. júna 2009 počas protestov za ľudské práva v Číne.

celý článok

Videokomentár: Kto boli muži v čiernom?

29.6.2009  | Ondrej Dostál a Ivan Kuhn

Pozrite si videokomentáre riaditeľa KI Ondreja Dostála a analytika KI Ivana Kuhna, ktorí sa pýtajú, kto boli muži v čiernom, ktorí zasahovali proti občanom na Hodžovom námestí dňa 18. júna 2009.

celý článok

Zjednotená Európa? čŽaleko, veľmi ďaleko...

10.6.2009  | Ivan Kuhn

Voľby do Európskeho parlamentu naplno ukázali obrovské rozdielnosti medzi jednotlivými členskými krajinami Európskej únie.

celý článok

STV: Večer na tému - Význam európskych inštitúcií

15.5.2009  | Ivan Kuhn

V rámci diskusného večera na tému Význam európskych inštitúcií bol jedným z hostí v štúdiu STV dňa 14. mája 2009 i Ivan Kuhn, analytik KI.

celý článok

Dnes pôjdem na Pochod solidarity s kubánskym hnutím Dámy v bielom

28.4.2009  | Ivan Kuhn

Komunistické diktatúry si veľmi dávajú záležať na tom, aby v obyvateľoch krajiny, ktorú ovládajú, vytvorili dojem, že vládnu z vôle ľudu a ľud ich jednohlasne (alebo aspoň takmer jednohlasne) podporuje.

celý článok

Podporíme zmierovanie alebo šírenie nenávisti?

7.4.2009  | Ivan Kuhn

Mali by sme sa zaujímať o to, či sa naše peniaze používajú skutočne na humanitárnu pomoc civilnému palestínskemu obyvateľstvu a na ekonomický rozvoj palestínskych území, alebo slúžia priamo či nepriamo na zvyšovanie popularity extrémistov medzi palestínskym obyvateľstvom a šírenie nenávisti.

celý článok

Palestínska výchova k nenávisti po konferencii v Annapolise

24.3.2009  | Ivan Kuhn

TaxPayers Alliance v spolupráci s KI a ďalšími think-tankmi pripravili štúdiu Palestínska výchova k nenávisti po konferencii v Annapolise.

celý článok

Ľudské práva? íno, ale iba ak nás to nič nestojí

25.12.2008  | Ivan Kuhn

Väčšina slovenskej spoločnosti si myslí, že demokraciu a ľudské práva v zahraničí treba podporovať, ale iba ak nás to nič nestojí a nemá to negatívny dopad na náš export. Smutný pohľad na spoločnosť, ktorá ešte pred dvadsiatimi rokmi žila v komunistickej diktatúre.

celý článok

Názory občanov na podporu demokracie a občianskych slobôd v zahraničí - výsledky prieskumu

9.12.2008  | Ivan Kuhn

KI dňa 9. decembra 2008 prezentoval výsledky prieskumu verejnej mienky zameraného na názory občanov Slovenskej republiky na slovenskú zahraničnú politiku a podporu demokratizácie vo svete.

celý článok

KI a OaD nesúhlasia s ústretovými krokmi EÚ voči bieloruskému diktátorovi

15.10.2008  | Ivan Kuhn

KI a OaD prijali so znepokojením správu, že ministri zahraničných vecí EÚ zrušili cestovné obmedzenia pre niektorých bieloruských predstaviteľov, vrátane prezidenta Alexandra Lukašenka.

celý článok

Zahraničná politika SR z pohľadu hodnôt

21.6.2008  | Ivan Kuhn

Rok 2008 sa začal rovnako ako rok 2007 – mojitom a cigarou v rukách premiéra v spoločnosti kubánskeho veľvyslanca. Koncom mája 2008 sa však rezort zahraničných vecí mohol radovať z „diplomatického úspechu“, keďže Slovenská republika bola zvolená za člena Rady OSN pre ľudské práva.

celý článok

KI nesúhlasí s rozvíjaním priateľských vzťahov s diktátorským režimom na Kube

27.2.2008  | Ivan Kuhn

KI vyjadruje znepokojenie nad opätovnými snahami niektorých predstaviteľov vlády SR o rozvíjanie priateľských stykov s kubánskou totalitnou komunistickou diktatúrou.

celý článok

Podpora demokracie a slobôd v zahraničí – aká je mienka občanov?

4.1.2008  | Ivan Kuhn

Podľa prieskumu slovenskú zahraničnú politiku vôbec nesleduje tretina respondentov.

celý článok

Názory občanov na slovenskú zahraničnú politiku

4.12.2007  | Ivan Kuhn

KI dňa 4. decembra 2007 prezentoval výsledky prieskumu verejnej mienky, ktorý mapoval názory slovenských občanov na to, aká by mala byť zahraničná politika SR voči nedemokratickým krajinám.

celý článok

Národ eurooptimistov?

12.9.2007  | Ivan Kuhn

Prečo „eurooptimistickí“ Slováci nie sú ochotní prenechať rozhodovanie o daniach a dôchodkoch dôveryhodnej EÚ?

celý článok