kde nás tiež nájdete
ki info e-mailom
kalendár aktivít
Júl
2018
P U S Š P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
darujte nám online
ĎAKUJEME
Domov Ondrej Dostál
Autori

Ondrej Dostál

10  článkov autora:

Slovenská polícia v službách Čínskych komunistov. Zasa raz

27.9.2013  | Ondrej Dostál

Pred týždňom mi napísal predseda Slovenskej asociácie Falun Gong Marek Tatarko, ako im slovenská polícia autom úmyselne zatienila transparent pred Čínskym veľvyslanectvom poČas prejazdu nejakej delegácie okolo nich. Na druhý deň sme zistili, že na Slovensku je práve na návšteve predseda Čínskeho parlamentu. A bolo nám to zrazu všetko jasné. Slovenská polícia, ako ju poznáme.

celý článok

Vlajka pre Tibet

10.3.2013  | Ondrej Dostál

KI nemá vhodné priestory na vyvesenie vlajky. Tak sme tibetskú vlajku aspoň rozprestreli pred našimi oknami. A na nedeľu ju požičiavame skupine milovníkov dobrého čaju, ktorí si v jej prítomnosti spravia ochutnávku tibetského čaju.

celý článok

Otvorený list najvyšším štátnym predstaviteľom, ktorí sa stretnú s podpredsedom vlády Číny Hui Liangyu

15.2.2013  | Ondrej Dostál

Rešpektovanie ľudských práv sa však neviaže na kultúrny systém. Je úzko späté s tým politickým. Režim a vláda jednej strany spôsobili, že Čína dostala prívlastok najväčší porušovateľ ľudských práv na svete. Akýkoľvek prejav odporu a nesúhlasu je čínskym režimom tvrdo potrestaný.

celý článok

Slobodu pre Lioua Siao-poa!

12.11.2010  | Ondrej Dostál

Liou Siao-Po, väznený čínsky disident, získal Nobelovu cenu mieru za rok 2010. Gratulujem, Liou Siao-po, a želám čo najskôr slobodu! Vám osobne aj celej Číne.

celý článok

Zápas o slobodu v Číne si zaslúži našu podporu

9.2.2010  | Milan Nič, Martin Bútora, Gabriela Šuvadová a Ondrej Dostál

Pred niekoľkými dňami sme zaslali do nórskeho Osla nomináciu čínskeho politického väzňa Liu Siao-poa na Nobelovu cenu za mier za rok 2010. Je to ocenenie muža, ktorý v najväčšej krajine sveta, v podmienkach politického útlaku inicioval jedinečnú občiansku iniciatívu - manifest Charta 08.

celý článok

Inšpekcia odmietla podnety proti postupu polície počas návštevy čínskeho prezidenta

25.9.2009  | Ondrej Dostál

Inšpekcia ministerstva vnútra odmietla sťažnosť piatich mimovládnych organizácií na postup polície počas návštevy čínskeho prezidenta v júni v Bratislave.

celý článok

Čínsky demokrat Dušan Čaplovič

8.9.2009  | Ondrej Dostál

Keďže pre vicepremiéra pre ľudské práva je optimálnym partnerom na rokovanie minister obrany komunistickej krajiny, na stretnutie s dalajlámom, ktorý príde na návštevu Bratislavy tento týždeň, mu už čas neostane. Jeho predchodca Pál Csáky sa s dalajlámom počas jeho prvej návštevy stretol.

celý článok

Zametanie pod koberec aneb Čo nového v čínskej kauze

4.9.2009  | Ondrej Dostál

Konanie, o ktorom nikto netvrdil, že bolo trestným činom, nebolo trestným činom. Krádež mojich letákov nebola krádežou. A ja som bol pokarhaný. To sú tri závery vyšetrovania udalostí pred Prezidentským palácom 18. júna 2009 počas návštevy čínskeho prezidenta a protestov za ľudské práva v Číne. Nie síce jediné, ale veľmi ilustračné.

celý článok

Sťažnosť proti nedodržaniu trojdňovej lehoty na rozhodnutie súdu o zákaze zhromaždenia

19.8.2009  | Ondrej Dostál

V pondelok 17.8.2009 bola na Ústavný súd SR zaslaná ústavná sťažnosť, v ktorej je namietané porušenie mojich základných práv Krajským súdom v Bratislave pri rozhodovaní o zákaze zhromaždenia, ktoré sa pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí malo uskutočniť počas návštevy čínskeho prezidenta 18.6.2009.

celý článok

Odpor proti pokarhaniu

19.8.2009  | Ondrej Dostál

Dnes som podal odpor (odvolanie) proti rozkazu Obvodného úradu Bratislava, ktorým som bol uznaný vinným zo spáchania priestupku proti verejnému poriadku a ktorým mi bolo ako sankcia uložené pokarhanie. Priestupku som sa mal dopustiť dňa 18.6.2009 na Hodžovom námestí počas protestov za ľudské práva v Číne. V odpore žiadam, aby bolo konanie zastavené, pretože skutok, o ktorom sa koná, nie je priestupkom.

celý článok

Videokomentár: Kto boli muži v čiernom?

29.6.2009  | Ondrej Dostál a Ivan Kuhn

Pozrite si videokomentáre riaditeľa KI Ondreja Dostála a analytika KI Ivana Kuhna, ktorí sa pýtajú, kto boli muži v čiernom, ktorí zasahovali proti občanom na Hodžovom námestí dňa 18. júna 2009.

celý článok

Otvorený list Marekovi Maďaričovi

19.6.2009  | Ondrej Dostál

Vážený pán minister, vyzývam Vás, aby ste ako predstaviteľ demokratickej krajiny prejavili svoju úctu k slobode, demokracii a ľudským právam tým, že najvyššiemu predstaviteľovi totalitného čínskeho režimu pamätník obetiam komunizmu pdo Devínom ukážete.

celý článok