kde nás tiež nájdete
ki info e-mailom
kalendár aktivít
Júl
2018
P U S Š P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
darujte nám online
ĎAKUJEME

Pohľad späť a dopredu: 25 rokov od masakry na Námestí nebeského pokoja v Pekingu

3.6.2014

Zajtra si pripomenieme 25. výročie masakry na Námestí nebeského pokoja v Pekingu a 5 rokov od návštevy Čínskeho prezidenta v Bratislave.

celý článok

Otvorený list do pracovného tábora, kde je zadržiavaná pani Zhang Fengying

9.5.2013

Žiadame o okamžité prepustenie pani Zhang Fengying z pracovného tábora Tiantang He, keďže jej zadržiavanie je v rozpore so Všeobecnou deklaráciou ľudských práv, ktorá hovorí, že žiaden človek nesmie byť podrobovaný mučeniu alebo krutému zaobchádzaniu a že každý má právo na slobodu myslenia, svedomia a náboženstva.

celý článok

Otvorený list najvyšším štátnym predstaviteľom, ktorí sa stretnú s podpredsedom vlády Číny Hui Liangyu

15.2.2013  | Ondrej Dostál

Rešpektovanie ľudských práv sa však neviaže na kultúrny systém. Je úzko späté s tým politickým. Režim a vláda jednej strany spôsobili, že Čína dostala prívlastok najväčší porušovateľ ľudských práv na svete. Akýkoľvek prejav odporu a nesúhlasu je čínskym režimom tvrdo potrestaný.

celý článok

Výzva na objasnenie pôvodu tiel vystavovaných v rámci The Human Body Exhibition v Bratislave

9.10.2012  | Ivan Kuhn

Vznikajú vážne pochybnosti o pôvode tiel, ktoré sú súčasťou výstavy „The Human Body Exhibition“ v Bratislave. Vystavované telá podľa uvedených správ môžu patriť ku zraniteľným skupinám v Číne - disidentom, politickým väzňom a praktizujúcim Falun Gongu

celý článok

List kubánskej veľvyslankyni k úmrtiu O. Payu

27.7.2012  | Ivan Kuhn

Dovoľte, aby sme Vaším prostredníctvom vyjadrili hlbokú a úprimnú sústrasť ľudu Kubánskej republiky k úmrtiu Vášho spoluobčana, významného disidenta a presvedčeného bojovníka za demokraciu a ľudské práva Oswalda Payu. Dovoľte nám zároveň vyzvať kubánsku vládu, aby okamžite prestala prenasledovať ľudí za slobodné a pokojné prejavovanie ich názorov a zatýkať ich.

celý článok

Pripojte sa ku otvorenému listu za ľudské práva v Číne

12.6.2012

Pridajte sa k umelcom, osobnostiam, politikom a aktivistom, ktorí apelujú za prepustenie čínskeho právnika Kao Č'-šenga a za dodržiavanie ľudských práv a náboženskej slobody v Číne.

celý článok

Vyjadrujeme podporu bahájskej komunite v Iráne

10.1.2010

KI sa pridáva k výzve mimovládnych organizácií a osobností slovenského spoločenského života na zastavenie násilností a porušovania ľudských práv voči bahájskej menšine zo strany iránskej vlády.

celý článok

Výzva najvyšším ústavným činiteľom: nemlčte o porušovaní ľudských práv vo Vietname!

17.12.2009

Skupina občanov z mimovládnych organizácií v súvislosti s návštevou prezidenta Vietnamskej socialistickej republiky na Slovensku zaslala trom najvyšším ústavným činiteľom otvorený list v ktorom ich vyzvala, aby pri príležitosti oficiálnych rokovaní otvorili aj tému porušovania ľudských práv vo Vietname.

celý článok

Prezidentova kancelária: O ľudských právach v Číne sme nehovorili, lebo to je prázdne gesto

11.7.2009

Hovoriť o ľudských právach v najľudnatejšej krajine sveta na stretnutí prezidenta SR Ivana Gašparoviča s čínskym prezidentom Chu Ťin-tchaom by podľa riaditeľa Odboru zahraničnej politiky Kancelárie prezidenta SR Jána Foltína bolo "prázdnym gestom politika, ktorý nemá víziu."

celý článok

Otvorený list Marekovi Maďaričovi

19.6.2009  | Ondrej Dostál

Vážený pán minister, vyzývam Vás, aby ste ako predstaviteľ demokratickej krajiny prejavili svoju úctu k slobode, demokracii a ľudským právam tým, že najvyššiemu predstaviteľovi totalitného čínskeho režimu pamätník obetiam komunizmu pdo Devínom ukážete.

celý článok

Odsúdenie konania polície a pokračovanie protestov

19.6.2009

Mimovládne organizácie odsudzujú konanie slovenskej polície počas demonštrácií pred prezidentským palácom a žiadajú, aby sa zasadila za ochranu svojich občanov a právneho štátu.

celý článok

Mimovládky vyzývajú k diskusii o ľudských právach s čínskym prezidentom

15.6.2009

Diskutujte s čínskym prezidentom o ľudských právach, vyzývajú najvyšších štátnych predstaviteľov mimovládne organizácie.

celý článok

KI a OaD nesúhlasia s ústretovými krokmi EÚ voči bieloruskému diktátorovi

15.10.2008  | Ivan Kuhn

KI a OaD prijali so znepokojením správu, že ministri zahraničných vecí EÚ zrušili cestovné obmedzenia pre niektorých bieloruských predstaviteľov, vrátane prezidenta Alexandra Lukašenka.

celý článok

KI nesúhlasí s rozvíjaním priateľských vzťahov s diktátorským režimom na Kube

27.2.2008  | Ivan Kuhn

KI vyjadruje znepokojenie nad opätovnými snahami niektorých predstaviteľov vlády SR o rozvíjanie priateľských stykov s kubánskou totalitnou komunistickou diktatúrou.

celý článok