kde nás tiež nájdete
ki info e-mailom
kalendár aktivít
Júl
2018
P U S Š P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
darujte nám online
ĎAKUJEME

Slovenská polícia v službách Čínskych komunistov. Zasa raz

27.9.2013  | Ondrej Dostál

Pred týždňom mi napísal predseda Slovenskej asociácie Falun Gong Marek Tatarko, ako im slovenská polícia autom úmyselne zatienila transparent pred Čínskym veľvyslanectvom poČas prejazdu nejakej delegácie okolo nich. Na druhý deň sme zistili, že na Slovensku je práve na návšteve predseda Čínskeho parlamentu. A bolo nám to zrazu všetko jasné. Slovenská polícia, ako ju poznáme.

celý článok

Európsky rok občanov na druhý pokus

19.2.2013  | Ivan Kuhn

dá sa, že inokedy nadmieru tvorivých bruselských úradníkov postihla kríza invenčnosti. Rok 2013 bol totiž vyhlásený za Európsky rok občanov. Podobne tematicky ladený európsky rok sme tu však mali len nedávno.

celý článok

Rozvojová pomoc nie je riešenie, ale súčasť problému

6.6.2012  | Svetozár Gavora

Tak oficiálna rozvojová pomoc, ako aj sociálny štát, vytvárajú bludný kruh závislosti prijímateľov na pomoci, ktorá je poskytovaná neadresne, neefektívne, a čo je najhoršie, narúša prirodzené spoločenské väzby a trhové prostredie v spoločenstvách príjemcov.

celý článok

Papierová hlava neexistujúcej spoločnej politiky

19.10.2011  | Ivan Kuhn

Už prešli takmer dva roky, odkedy je barónka Catherine Ashton „vysokou predstaviteľkou Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku“. Patrí sa teda položiť si otázku, kam sa za toto obdobie posunula spoločná európska zahraničná politika a akú úlohu pri tom zohrala jej najvyššia predstaviteľka.

celý článok

Foto: profindpages.com

Lukašenkov nekonečný príbeh

26.2.2011  | Ivan Kuhn

Niektorí európski politici a analytici uverili, že Lukašenko sa zmenil a bude ochotný postupne sa vzdať svojej absolútnej moci. Mnohí z nich sa teraz tvária, akoby zásah moci do priebehu volieb a zásah proti opozícii po oznámení ich výsledkov bol nečakaný.

celý článok

Hodnotová zahraničná politika – sme „za vodou“?

8.12.2010  | Ivan Kuhn

Od súčasného ministra zahraničných vecí očakával aj trochu viac. Napríklad to, že vyzve čínsku vládu, aby prepustila Liou Siao-poa z väzenia, umožnila mu vycestovať do Nórska, aby si v Oslo mohol osobne prevziať ocenenie a zaručila mu aj bezpečný návrat domov do Číny.

celý článok

Slobodu pre Lioua Siao-poa!

12.11.2010  | Ondrej Dostál

Liou Siao-Po, väznený čínsky disident, získal Nobelovu cenu mieru za rok 2010. Gratulujem, Liou Siao-po, a želám čo najskôr slobodu! Vám osobne aj celej Číne.

celý článok

Povedie európska integrácia k dezintegrácii?

10.11.2010  | Ivan Kuhn

Eurobarometer hlási nárast miery nedôvery občanov k EÚ. Európski politici by sa nad týmito výsledkami prieskumu verejnej mienky mali vážne zamyslieť.

celý článok

Európska solidarita ako nástroj propagandy

8.10.2010  | Ivan Kuhn

Slovenské „nie“ pôžičke Grécku nie je v rozpore s platnými mechanizmami solidarity v EÚ.

celý článok

Sviečka pre kubánskeho disidenta

2.3.2010  | Ivan Kuhn

Mám to šťastie, či nešťastie, že patrím ku generácii (generáciám) ktoré zažili socializmus. Teda presnejšie komunistickú diktatúru. Lebo režim ktorý tu vládol od roku 1948 do roku 1989 nebol ničím iným ako diktatúrou.

celý článok

Červení boľševici vs. ochrancovia ľudských práv

16.2.2010  | Ivan Kuhn

Predstavitelia súčasnej vládnej koalície, ku ktorým počítam aj prezidenta, majú zvláštnu zvrhlú záľubu vo vzájomnom navštevovaní sa s predstaviteľmi komunistických a iných diktatúr. Túto svoju záľubu dotiahli do takej dokonalosti, že si na tieto návštevy vyberajú aj dátumy nesúce v sebe istú symboliku.

celý článok

ÄŽalší červený pokémon na návšteve Slovenska

18.12.2009  | Ivan Kuhn

Nikoho nemohlo prekvapiť, keď po minuloročnej návšteve premiéra Fica vo Vietname máme tento týždeň na návšteve Slovenska prezidenta Vietnamskej socialistickej republiky.

celý článok

Videokomentár: Ako obchodovať s neslobodným Vietnamom?

17.12.2009  | Ivan Kuhn

Pozrite si videokomentár Ivana Kuhna, analytika KI, o otvorenom liste predstaviteľom Slovenskej vlády v súvislosti s návštevou Vietnamského prezidenta.

celý článok

Ľudské práva v zahraničnej politike Európskej únie

5.11.2009  | Ivan Kuhn

EÚ je združením výlučne demokratických štátov, v ktorých sa uplatňuje vláda zákona, a ktoré v ústavách a zákonoch zaručujú svojim občanom široký okruh ľudských práv a občianskych slobôd. Je preto prirodzené, že od takéhoto združenia očakávame, že bude hodnoty demokracie, vlády zákona a ochranu ľudských práv a občianskych slobôd presadzovať aj mimo svojho územia.

celý článok

Čínsky demokrat Dušan Čaplovič

8.9.2009  | Ondrej Dostál

Keďže pre vicepremiéra pre ľudské práva je optimálnym partnerom na rokovanie minister obrany komunistickej krajiny, na stretnutie s dalajlámom, ktorý príde na návštevu Bratislavy tento týždeň, mu už čas neostane. Jeho predchodca Pál Csáky sa s dalajlámom počas jeho prvej návštevy stretol.

celý článok

Zametanie pod koberec aneb Čo nového v čínskej kauze

4.9.2009  | Ondrej Dostál

Konanie, o ktorom nikto netvrdil, že bolo trestným činom, nebolo trestným činom. Krádež mojich letákov nebola krádežou. A ja som bol pokarhaný. To sú tri závery vyšetrovania udalostí pred Prezidentským palácom 18. júna 2009 počas návštevy čínskeho prezidenta a protestov za ľudské práva v Číne. Nie síce jediné, ale veľmi ilustračné.

celý článok

Ivan Gašparovič ako Bill Clinton a George W. Bush?

14.7.2009  | Ivan Kuhn

Možno v nasledujúcich desaťročiach" sa v Číne dočkáme aj niečoho iného ako potvrdzovanie čínskeho komunistického režimu, že doma" si bude robiť čo sa mu zachce.

celý článok

Videokomentár: Kto boli muži v čiernom?

29.6.2009  | Ondrej Dostál a Ivan Kuhn

Pozrite si videokomentáre riaditeľa KI Ondreja Dostála a analytika KI Ivana Kuhna, ktorí sa pýtajú, kto boli muži v čiernom, ktorí zasahovali proti občanom na Hodžovom námestí dňa 18. júna 2009.

celý článok

Zjednotená Európa? čŽaleko, veľmi ďaleko...

10.6.2009  | Ivan Kuhn

Voľby do Európskeho parlamentu naplno ukázali obrovské rozdielnosti medzi jednotlivými členskými krajinami Európskej únie.

celý článok

STV: Večer na tému - Význam európskych inštitúcií

15.5.2009  | Ivan Kuhn

V rámci diskusného večera na tému Význam európskych inštitúcií bol jedným z hostí v štúdiu STV dňa 14. mája 2009 i Ivan Kuhn, analytik KI.

celý článok

Dnes pôjdem na Pochod solidarity s kubánskym hnutím Dámy v bielom

28.4.2009  | Ivan Kuhn

Komunistické diktatúry si veľmi dávajú záležať na tom, aby v obyvateľoch krajiny, ktorú ovládajú, vytvorili dojem, že vládnu z vôle ľudu a ľud ich jednohlasne (alebo aspoň takmer jednohlasne) podporuje.

celý článok

Podporíme zmierovanie alebo šírenie nenávisti?

7.4.2009  | Ivan Kuhn

Mali by sme sa zaujímať o to, či sa naše peniaze používajú skutočne na humanitárnu pomoc civilnému palestínskemu obyvateľstvu a na ekonomický rozvoj palestínskych území, alebo slúžia priamo či nepriamo na zvyšovanie popularity extrémistov medzi palestínskym obyvateľstvom a šírenie nenávisti.

celý článok

Ľudské práva? íno, ale iba ak nás to nič nestojí

25.12.2008  | Ivan Kuhn

Väčšina slovenskej spoločnosti si myslí, že demokraciu a ľudské práva v zahraničí treba podporovať, ale iba ak nás to nič nestojí a nemá to negatívny dopad na náš export. Smutný pohľad na spoločnosť, ktorá ešte pred dvadsiatimi rokmi žila v komunistickej diktatúre.

celý článok

Zahraničná politika SR z pohľadu hodnôt

21.6.2008  | Ivan Kuhn

Rok 2008 sa začal rovnako ako rok 2007 – mojitom a cigarou v rukách premiéra v spoločnosti kubánskeho veľvyslanca. Koncom mája 2008 sa však rezort zahraničných vecí mohol radovať z „diplomatického úspechu“, keďže Slovenská republika bola zvolená za člena Rady OSN pre ľudské práva.

celý článok

Podpora demokracie a slobôd v zahraničí – aká je mienka občanov?

4.1.2008  | Ivan Kuhn

Podľa prieskumu slovenskú zahraničnú politiku vôbec nesleduje tretina respondentov.

celý článok

Národ eurooptimistov?

12.9.2007  | Ivan Kuhn

Prečo „eurooptimistickí“ Slováci nie sú ochotní prenechať rozhodovanie o daniach a dôchodkoch dôveryhodnej EÚ?

celý článok